Poznaj mnie lepiej

O mnie

Cześć!

Cześć! Mam na imię Lenka i chodzę do przedszkola. Bardzo lubię tam chodzić, niestety rzadko tam bywam -rodzice chcą mnie chronić przed infekcjami i zarazkami, które mogą źle wpływać na moje zdrowie. Urodziłam się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą metaboliczną MSUD (choroba syropu klonowego). Mama mówi, że nie mam motorka w brzuszku, który poradziłby sobie z białkiem. Mam bardzo ograniczony wybór produktów, które mogę jeść. Rodzice kupują i gotują dla mnie specjalne jedzenie, które mi nie szkodzi. Nie zawsze mam jednak ochotę je jeść. Czasem na siłę muszę zjadać swoje wyliczone porcje. Gdy zdarzy się, że mam za dużo lub za mało białka w swoim brzuszku muszę szybko jechać do szpitala. Tam zakładają mi na rączkę specjalnego motylka, który pije dużo wody. Nie jest to przyjemne. Zdarzy mi się wtedy płakać i uciekać. 

Mama trzyma mnie wtedy mocno na kolanach i mówi, ze jestem Superbohaterem!

Raz na miesiąc z samego rana mama i tata biorą igiełkę i kłują mnie w paluszka. Małe biedroneczki lecą na bibułkę, którą pan zawozi do szpitala w Warszawie.

Ostatnio w moim domu jest dużo zamieszania. Mama i tata mówią, że znaleźli sposób na to żebym nie musiała się już bać. Niestety muszę chwilkę poczekać. Mama mówi że musimy pojechać do wyjątkowego szpitala, który jest bardzo daleko i dlatego kosztuje to dużo pieniążków. Mój brat Alek, powiedział mi, że on ma dużo pieniążków w swojej skarbonce. Ja też chciałabym pomóc rodzicom i dlatego założę swoją skarbonkę!

Jeśli możesz, proszę pomoż mi ją wypełnić!

Bądź na Bieżąco!

facebook

Liver

siepomaga.pl